ArjoHuntleigh powstało w 2007 roku poprzez fuzję dwóch firm – ARJO i Huntleigh Technology. Dzięki połączeniu dwóch liderów w dziedzinie sprzętu medycznego powstało szerokie portfolio rozwiązań i produktów oraz obecna na całym świecie sieć sprzedaży i serwisów. Portfolio produktów firmy ArjoHuntleigh obejmuje sprzęt medyczny i zintegrowane rozwiązania przeznaczone do przemieszczania podopiecznych, systemy higieny, łóżka medyczne, powierzchnie terapeutyczne, urządzenia do gojenia ran, zapobiegające zakrzepicy żył głębokich oraz te przeznaczone do dezynfekcji i diagnostyki.

W procesie ciągłego rozwoju firma ArjoHuntleigh nawiązała współpracę z firmą Anmar, mianując ją autoryzowanym dystrybutorem produktów ArjoHuntleigh w Polsce. Dziś, dzięki temu, firma Anmar posiada w swojej ofercie szeroki zakres zintegrowanych rozwiązań w zakresie opieki nad osobami o ograniczonej sprawności ruchowej i stanach z tym związanych. Urządzenia ArjoHuntleigh mają za zadanie podniesienie jakości i efektywności opieki w szpitalach, placówkach opieki nad osobami w podeszłym wieku i innych zakładach opieki zdrowotnej.

ArjoHuntleigh jest światowym dostawcą wyrobów medycznych o dochodach około 750 milionów Euro, zatrudniającym 4500 pracowników, obecnym w ponad 30 krajach. Wyroby ArjoHuntleigh można zakupić w ponad 100 krajach. Działy R&D zostały strategicznie rozmieszczone w pięciu lokalizacjach w Europie i Ameryce Północnej a fabryki w 10 państwach na całym świecie. W Polsce produkty te dostępne są u autoryzowanego przedstawiciela ArjoHuntleigh. Jest nim jeden z liderów na polskim rynku – firma Anmar.